Blog

Gelli Plate - další tisky

06.11.2017 19:32

Měla bych šít quilty na 12. PPM, ale gelli plate je opravdu velký relax a moc mně to baví. Tady je pár ukázek: 

 

 

Celý článek

Kurz - tisk pomocí Gelli Plate

11.10.2017 19:05

Kurz se uskutečnil v ateliéru Prácheňské umělecké besedy v Písku v pátek 6. a v sobotu 7.10. Sešlo se nás 10 členek PUB, takže ne příliš velké prostory ateliéru byly naprosto plné. Ale byla legrace a fajn atmosféra. V pátek si nejdříve každá vyrobila gelovou podložku velikosti 14 x 19 cm. Nechaly jsme podložky ztuhnout přes noc a v sobotu jsme tiskly. Nestihly jsme bohužel všechno, co jsem si připravila, ale myslím, že většinu děvčat tahle technika "chytila". Říkaly, že budou trénovat. Je pravda, že to chce více času, ale určitě budou brzy vznikat krásná dílka. Nestihla jsem všechno vyfotit, tak alespoň pár záběrů :

jendamirka.rajce.idnes.cz/Kurz-GelliPlate

 

 

Celý článek

A jedeme dál

21.09.2017 19:49

Po hektickém srpnu jsme ještě  začátkem září  vystavovaly naše výtvory v obřadní síni Městského úřadu v Miroticích. Moc se líbilo a dostaly jsme příslib další výstavy. 

jendamirka.rajce.idnes.cz/Mirotice-vystava/

Já jsem pak vyvedla své dva quilty na dvoudenní výstavu do Galerie PUB v Písku. A tím si myslím, že letošní vystavování skončilo. 

 

Jinak jsem moc úspěšná nebyla. Na dovolenou na Ischii jsme nakonec nejeli, protože tam bylo zemětřesení. Tak jsem se přihlásila na zájezd do Francie. Moc jsem se těšila, ale nevyšlo to. Manžel měl zdravotní problémy, tak jsem zůstala doma.

Prague Patchwork Meeting se blíží, tak jsem začala pracovat na tvídovém quiltu. Zároveň připravuji kurz - Tisk pomocí gelové podložky. Bude se konat 6.10 a 7.10. v ateliéru PUB v Písku. 

 

 

 

Celý článek

3 vernisáže

04.08.2017 19:17

Už jste absolvovali 3 vernisáže během 24 hodin? Já tedy ano, v úterý 1.8. dvě vernisáže v Písku a ve středu jedna v Praze. To byl maraton. Ale povedl se, užili jsme si to všichni. :-) Tak postupně:

1. vernisáž : V galerii Portyč v Písku byla zahájena výstava členů Prácheňské umělecké besedy. Výstava potrvá do konce měsíce. Já jsem vystavila svůj sametový quilt VARIACE NA KLIMTA :

2. vernisáž : Café Sladovna

Zcela nečekaně a na poslední chvíli se uvolnily výstavní prostory v Café Sladovna. Tak jsme v sobotu 29.7. odpoledne sundali výstavu v Milevsku a v podělí jsme ji instalovali ve Sladovně. Myslím, že je opět velice pěkná, prostě ty prostory dělají hodně a samozřejmě naše "úžasná" díla.

Tady je pár fotek z vernisáže:

jendamirka.rajce.idnes.cz/CafeSladovna/

3. vernisáž:  Galerie Portheimka na Smíchově v Praze

Galerie umožnila výtvarníkům Prahy 5 vystavovat na téma "Městská krajina Smíchov". Touto výstavou byl zahájen 1. salon výtvarníků Prahy 5 a jak jsme se na vernisáži dozvěděli, budeme pokračovat příští rok. Výstava bude začátkem prosince roku 2018 na téma "Anděl strážný  1918 - 2018". Na vernisáži bylo strašně lidí a vedro neskutečné. Tak jsem si tam zašla dnes znovu a v klidu si vše prohlédla a nafotila:

 

jendamirka.rajce.idnes.cz/PORTHEIMKA

 

Celý článek

Výstava v Galerii Portheimka

25.07.2017 19:38

Dovoluji si vás pozvat na výstavu výtvarníků Prahy 5 do Galerie Portheimka na Smíchově. Jedná se o kolektivní výstavu na téma MĚSTSKÁ KRAJINA SMÍCHOV, kde vystavuji 2 kousky s názvy Zlatý Anděl a Hudba na Bertramce. Tyto 2 art quilty jsem nalepila na malířské plátno velikosti 50 x 60 cm. Výstava se koná od 3.8. do 27.8. 2017. Vernisáž je 2.8. od 17:00 hodin.

plakát:

smíchov_A1_003_nahled.pdf (566,1 kB)

 

 

 

 

Celý článek
Záznamy: 1 - 5 ze 64
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>