BLOG

klikněte prosím na nadpis článku, který se poté rozbalí.


Po smutném období jsme opět začali vystavovat. Tentokrát probíhá spolková výstava Prácheňské umělecké besedy v Galerii M v Milevsku. Výstava potrvá do konce července. Já jsem se zúčastnila se 3 art quilty.

Naše skupina Otavský patchwork a quilting vystavuje od 2. června do 28.června v městské knihovně ve Strakonicích. Vystavujeme jak klasický patchwork, tak Art quilty. Přijďte se podívat.

V pondělí 3.5.2021 jsem se zúčastnila vernisáže na zámku Chvaly. Vystavovala skupina tradičního patchworku pod vedením Aničky Králikové. Je to první výstava v letošním roce a je moc pěkná, jarně naladěná. Na několik fotografií z výstavy můžete nahlédnout zde:

Kresby

05.04.2021

Jak říká klasik "jó umění a kytky to je moje" :-) Takže si maluju kytky. Snad bude líp.

Přesto, že jsem zavřená doma a zdálo by se, že mám spoustu času na tvoření, tak nějak výrazně netvořím. Spíše zkouším a experimentuji, ale nějak mi chybí ta správná motivace. Holt bez výstav a setkávání s přáteli na stejné vlně, to mně zkrátka moc nebaví. Přesto jsem zahrabala ve svých zásobách a vytáhla nějakého kostlivce ze skříně. Mám pár kousků...

Kreslím a kreslím. Ráda kreslím kytky a kombinace se zentangle vzory mně ohromně baví. Tak uvidím, kam mně tento nový koníček zavede.

Znáte to, chodíte kolem něčeho a nic. Vůbec vám to nic neříká. A pak najednou jako blesk z čistého nebe, uvidíte něco ( v mém případě obrázek) a najednou se vám rozsvítí. To je ono, to musím zkusit. Tak jsem poznala Janu Cardovou, samozřejmě on line, a její kurz relaxačního kreslení. V této nepříjemné době, jedinečný lék na všechny splíny...

Všem vám přeji hezké Vánoce, hodně zdraví v dalším roce, ať se vám Covid vyhne obloukem. Také děkuji za vaši přízeň. Mirka Kalinová

Doba Covidová je divná doba. Všichni se těšíme, až to skončí. A tak si vymýšlím, maluju obrázky, lepím koláže a těším se na vakcínu :-)

KOLÁŽE

07.11.2020

Miluju koláže. Prohlížím si Instagram a nacházím spousty inspirace. Při tvorbě těchto koláží jsem se inspirovala výtvarnicí Lydia Rink. Její práce mně oslovily.

Eco printing

16.10.2020

Pustila jsem se do eco tisku. Po několika pokusech na bavlnu (na papír to jde lépe) se mi to myslím povedlo, i když by to chtělo ještě vychytat. Úspěch spočívá v dokonalé přípravě látky. Použila jsem krystalickou sodu. Látku jsem v ní vyvářela 2 hodiny. Jednu látku jsem obarvila v Duze, položila na ni listy a pak jsem na ně...