Blog

V hlavní roli čtverec

16.05.2018 19:46

Ve dnech 11.5. až 13.5. naše skupina píseckých patchworkářek vystavovala v Galerii Prácheňské umělecké besedy v Písku art quilty a patchwork na téma čtverec. Přišlo 142 návštěvníků a 3 psi :-)))  Mnozí návštěvníci obdivovali a velmi se zajímali o vystavená díla.  Jen jsme se zapomněly všechny vyfotit, tak alespoň některé práce. A od teď se již připravujeme na velkou výstavu ve Vodňanech, která proběhne od 24.6. do 19.8.

jendamirka.rajce.idnes.cz/V_hlavni_roli_ctverec/

Celý článek

3. místo v soutěži

12.04.2018 19:28

Usmálo se na mně štěstí a v soutěži Roční období jsem se umístila na 3. místě. Mám z toho velkou radost.

Quilt jsem nazvala "Od jara do podzimu", což je mé nejoblíbenější období roku. Snažila jsem se vejít do daných rozměrů a vytvořit alespoň 2 roční období, jak znělo zadání. Povedly se mi tři, zima se už nevešla. Quilt má rozměry 96 x 118 cm. Evolon jsem potiskla pomocí Gelli plate. Listy jsem podmalovala a naaplikovala předem ušité listy z organzy. Ve spodní části quiltu jsem pomocí šablonek a aplikace znázornila jarní, letní a podzimní louku. Práce na quiltu mně bavila, ale měla jsem ji trochu zkomplikovanou operací šedého zákalu, kdy jsem musela práci téměř na 2 měsíce přerušit, takže jsem došívala dosti narychlo. 
A teď už plánuji výstavy v Písku, Vodňanech, Křemži a Zlaté Koruně s přáteli z Prácheňské umělecké besedy. 

Celý článek

Roční období

25.03.2018 20:56

Po všech peripetiích jsem došila quilt na téma Roční období, který jsem nazvala "Od jara do podzimu". V pátek jsem konečně odevzdala oba quilty a teď se už těším na 12 . PPM. Tady jen malá ukázka, mé tvorby. Na shledanou na výstavě.

 

Celý článek

Katarakta= šedý zákal

11.02.2018 19:16

Musím se s vámi podělit o silný zážitek. V lednu jsem absolvovala operaci očí - šedého zákalu. Vše dopadlo výborně, zatím nemám žádné velké problémy a doufám, že tomu tak bude nadále. Ten pocit, když mi odlepili první oko, je těžko popsatelný. Nejen, že jsem skvěle viděla, ale všude bylo najedno velké světlo a všechno krásně barevné. Nemusím nosit brýle na dálku a na blízko místo 6 dioptrií budu mít slabé brýle na čtení. Takže jsem už pomalu, opatrně začala šít a doufám, že brzy dokončím Roční období. 

Už také přemýšlím, co vytvořím  na naši píseckou výstavu v květnu na téma "čtverec". Už mám několik nápadů. Zatím jen cvičně ukázka:

 

Celý článek

Tvídová variace MarLen

18.12.2017 19:43

Nedávno jsem dokončila tvídový quilt. V prodejně MarLen jsem si koupila kousky krásně barevného tvídu ( vůbec jsem netušila, že i toto je tvíd). Dále jsem použila kousek klasického tvídu, který jsem dostala od kamarádky Marty Zborníkové. Hodně se inspiruji G. Klimtem. Tentokrát jsem zvolila hlavně čtverečky, protože quilt bude vystaven nejen v dubnu na 12. PPM, ale i v květnu v Písku na výstavě nazvané "V hlavní roli čtverec". Koukám, že mi z toho vyšlo takové Art Deko. Quilt dostal název TVÍDOVÁ VARIACE MarLen. Samozřejmě jsem se dovolila, jestli můžu název firmy použít. Mám to i písemně :-)))))  Pomocí Gelli Plate jsem nabarvila plátno tyrkysovou barvou, pak jsem potiskla pomocí šablony zlatou barvou (tady to moc není vidět). Sešila jsem jednotlivé pruhy a naaplikovala čtverečky. Čtverečky jsem několikrát podlepovala pavučinou, protože tvíd se táááááhne :-((((

Celý quilt bude až na 12. PPM, zatím jen ukázky:

 

Celý článek
Záznamy: 1 - 5 ze 69
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>