Blog

Výstava ve Vodňanech

09.07.2018 22:59

Tak mám za sebu kus života těžkého, rekonstrukce bytu v Písku, přestěhování, prodej našeho domu u Písku. Teď už jen vyklidit dům a konečně se vrhnu na tvorbu. Už mi to schází. Tak dlouho bez šicího stroje, štětce a barev se téměř nedá vydžet. Už mám absťák :-)))

24.6. 2018 měla naše sekce užitého umění Prácheňské umělecké besedy vernisáž výstavy "Krása textilu" v muzeu ve Vodňanech. Výstava potrvá do 19.8.2018. Fotografie z vernisáže si můžete prohlédnout na následujících stránkách.

www.muzeumvodnany.cz/muzeum-galerie/fotoserie/759-fotografie-z-vernisaze-vystavy-krasa-textilu

 

Celý článek

V hlavní roli čtverec

16.05.2018 19:46

Ve dnech 11.5. až 13.5. naše skupina píseckých patchworkářek vystavovala v Galerii Prácheňské umělecké besedy v Písku art quilty a patchwork na téma čtverec. Přišlo 142 návštěvníků a 3 psi :-)))  Mnozí návštěvníci obdivovali a velmi se zajímali o vystavená díla.  Jen jsme se zapomněly všechny vyfotit, tak alespoň některé práce. A od teď se již připravujeme na velkou výstavu ve Vodňanech, která proběhne od 24.6. do 19.8.

jendamirka.rajce.idnes.cz/V_hlavni_roli_ctverec/

Celý článek

3. místo v soutěži

12.04.2018 19:28

Usmálo se na mně štěstí a v soutěži Roční období jsem se umístila na 3. místě. Mám z toho velkou radost.

Quilt jsem nazvala "Od jara do podzimu", což je mé nejoblíbenější období roku. Snažila jsem se vejít do daných rozměrů a vytvořit alespoň 2 roční období, jak znělo zadání. Povedly se mi tři, zima se už nevešla. Quilt má rozměry 96 x 118 cm. Evolon jsem potiskla pomocí Gelli plate. Listy jsem podmalovala a naaplikovala předem ušité listy z organzy. Ve spodní části quiltu jsem pomocí šablonek a aplikace znázornila jarní, letní a podzimní louku. Práce na quiltu mně bavila, ale měla jsem ji trochu zkomplikovanou operací šedého zákalu, kdy jsem musela práci téměř na 2 měsíce přerušit, takže jsem došívala dosti narychlo. 
A teď už plánuji výstavy v Písku, Vodňanech, Křemži a Zlaté Koruně s přáteli z Prácheňské umělecké besedy. 

Celý článek

Roční období

25.03.2018 20:56

Po všech peripetiích jsem došila quilt na téma Roční období, který jsem nazvala "Od jara do podzimu". V pátek jsem konečně odevzdala oba quilty a teď se už těším na 12 . PPM. Tady jen malá ukázka, mé tvorby. Na shledanou na výstavě.

 

Celý článek

Katarakta= šedý zákal

11.02.2018 19:16

Musím se s vámi podělit o silný zážitek. V lednu jsem absolvovala operaci očí - šedého zákalu. Vše dopadlo výborně, zatím nemám žádné velké problémy a doufám, že tomu tak bude nadále. Ten pocit, když mi odlepili první oko, je těžko popsatelný. Nejen, že jsem skvěle viděla, ale všude bylo najedno velké světlo a všechno krásně barevné. Nemusím nosit brýle na dálku a na blízko místo 6 dioptrií budu mít slabé brýle na čtení. Takže jsem už pomalu, opatrně začala šít a doufám, že brzy dokončím Roční období. 

Už také přemýšlím, co vytvořím  na naši píseckou výstavu v květnu na téma "čtverec". Už mám několik nápadů. Zatím jen cvičně ukázka:

 

Celý článek
Záznamy: 1 - 5 ze 70
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>