BLOG

klikněte prosím na nadpis článku, který se poté rozbalí.


Dobrá zpráva je, že Bohemia Patchwork Klub obnovil svou činnost. Máme nový výbor a začali jsme se opět scházet. Dlouho připravovaná výstava v Literární kavárně v Týně bude zahájena 4.1.2022 a výstava bude trvat do konce ledna. Jste srdečně zváni.

Mám několik oblíbených technik, jako je monotyp, gelli print a v poslední době eco print. Inspirovala jsem se výtvarnicí Ellie Hipkin. Na látku potištěnou pomocí gelové podložky (druhý a třetí obrázek) jsem natiskla přírodniny, poté jsem látku sem tam prošila a přilepila na akvarelový papír. Na první obrázek jsem použila eco print na bavlněné...

Miluju pohled do krajiny, především na podzim. Fascinuje mně ta škála teplých barev. Tak jsem se rozhodla, že recykluji starší quilt, který se mi moc nelíbil. Nazvala jsem ho "Podzimní slunce". Původně byl quilt vytvořen pomocí akrylových barev a koláže. Nyní jsem ho trošku zkrátila a domalovala olejovými pastely.

Od pátku 3.9.2021 vystavuje Prácheňská umělecká beseda díla svých členů až do 12.9.2021. Na výstavě se prezentují obrazy, mozaiky, fotografie, keramika, textilní tvorba a další. Textilní práce vystavují Marcela Brejchová - art quilty, Mirka Kalinová - art quilty, Alena Pintýřová - batika, Jarka Pixová - malované hedvábí a Anna Kotrlíková -...

Koncem července proběhla 4 denní výstava v naší Galerii u Putimské Brány v Písku. A dne 3.8.2021 měl náš spolek další vernisáž výstavy v Galerii Portyč v Písku. Výstava potrvá do 28.8. 2021.

Po smutném období jsme opět začali vystavovat. Tentokrát probíhá spolková výstava Prácheňské umělecké besedy v Galerii M v Milevsku. Výstava potrvá do konce července. Já jsem se zúčastnila se 3 art quilty.

Naše skupina Otavský patchwork a quilting vystavuje od 2. června do 28.června v městské knihovně ve Strakonicích. Vystavujeme jak klasický patchwork, tak Art quilty. Přijďte se podívat.

V pondělí 3.5.2021 jsem se zúčastnila vernisáže na zámku Chvaly. Vystavovala skupina tradičního patchworku pod vedením Aničky Králikové. Je to první výstava v letošním roce a je moc pěkná, jarně naladěná. Na několik fotografií z výstavy můžete nahlédnout zde:

Kresby

05.04.2021

Jak říká klasik "jó umění a kytky to je moje" :-) Takže si maluju kytky. Snad bude líp.

Přesto, že jsem zavřená doma a zdálo by se, že mám spoustu času na tvoření, tak nějak výrazně netvořím. Spíše zkouším a experimentuji, ale nějak mi chybí ta správná motivace. Holt bez výstav a setkávání s přáteli na stejné vlně, to mně zkrátka moc nebaví. Přesto jsem zahrabala ve svých zásobách a vytáhla nějakého kostlivce ze skříně. Mám pár kousků...

Kreslím a kreslím. Ráda kreslím kytky a kombinace se zentangle vzory mně ohromně baví. Tak uvidím, kam mně tento nový koníček zavede.