BLOG

klikněte prosím na nadpis článku, který se poté rozbalí.


Návod na domácí výrobu Gelli plate naleznete v přiloženém souboru. Návod jsem sama upravila podle mnoha návodů z Internetu. Je to vyzkoušeno a opravdu funguje. Vydrží několik let, já sama jsem jich několik vytvořila a nemusím ani dávat do ledničky. Uchovávám ji mezi dvěma foliemi, uzavřené v mikrotenovém sáčku.

Co všechno se dá udělat z potištěných papírů? Tak třeba brože. Vybrala jsem nějaké motivy a nalepila na lepenku, kterou jsem natřela akrylovou barvou, po stranách zlatou. A jako ochrannou vrstvu jsem použila Liquitex gloss medium. Tím je papír chráněn před poškozením. Vzadu je zapínání. Samozřejmě lze tímto způsobem vyrobit i náušnice a přívěsek....

Prácheňská umělecká beseda vystavuje v Městské knihovně Písek od 23.11. do 29.12. 2022. Výstava má název Tak vidíme svět. Vernisáž je 22.11. od 17:00 hod. Na výstavě lze shlédnout práce členů spolku, malby, fotografie, textil, grafiku a další. Jste srdečně zváni.

Přidávám dva nové tisky pomocí Gelli plate. Jedná se o vícevrstvý tisk na papír. Akrylové barvy, rostliny, razítka, šablony, kresba, koláž. Obrázky jsou nalepeny na dřevěná kola o průměru 33 cm. Nakonec jsem obrázky ošetřila nátěrem gloss mediem.

Jak jsem již psala v článku Printmanie ze dne 27.8. 2022, tisk pomocí gelli plate (gelová podložka) dále jen GP, mně velice baví. Objevila jsem skotskou výtvarnici Susan Mc Creevy a díky ní jsem (alespoň doufám) postoupila o něco dál ve své snaze o tisky pomocí GP. Rozhodla jsem se, že se nyní budu nějakou dobu věnovat tiskům, především na...

V pátek 9.9.2022 se konala vernisáž výstavy na obecním úřadě v Křemži v Jižních Čechách. Zúčastnilo se přes 20 výtvarníků z Písku a z Jižních Čech. Výstavu zařizoval náš obětavý kamarád Pavel Rožboud ve spolupráci s obecním úřadem. Vystavovány jsou malby, fotografie, mozaika, keramika a textilní tvorba.

PRINTMANIE

27.08.2022

Přiznávám, že ze všeho nejraději tisknu. A mám k tomu skvělý nástroj a tím je gelová podložka (Gelli plate). Nedávno jsem vytvořila několik tisků na látku. Látka se chová poněkud jinak než papír. Zkouším barvy na látku a textilní medium do akrylek, takže je látka měkká. Mototyp z Gelli plate doplňuji dalšími tisky pomocí šablon.

Květinová zahrada je název mého posledního quiltu, který je momentálně vystaven na zámku Chvaly. Téma bylo zahrada, rozměr 90 x 90 cm.

Bohemia patchwork klub vystavuje až do 4.9. 2022 ve Chvalském zámku quilty na téma "Zahrada". Myslím, že nás to téma všechny hodně bavilo na všech vystavených pracích je to vidět. Nabízím několik záběrů z vernisáže 29.6.2022.

Od 30.6. do 2.9. 2022 bude v Českém Centru v New Yorku výstava českých současných quiltů. Bylo vybráno 13 výtvarnic. Já mám tu čest být mezi nimi. Byl vybrán můj quilt "Opuštěná zahrada". Velice mně překvapila mohutná reklama na naši výstavu. Každá výtvarnice má svůj plakát, pořád se elektronicky prezentují plakáty k naší výstavě. Prostě oni...