BLOG

klikněte prosím na nadpis článku, který se poté rozbalí.


Vernisáž ve Vodňanech v neděli 1.5. 2022 byla podle mého názoru velice pěkná. Jednak jsme byli překvapeni množstvím návštěvníků, jednak si myslím, že se nám instalace moc povedla a vůbec atmosféra na vernisáži byla skvělá. Výstava potrvá do 19.6. 2022. Připojuji fotografie, které jsem pořídila před vernisáží, ještě bez návštěvníků. Doufám, že se mi...

Výstava PPM Quilt Show Brno 2022 v neděli skončila. Jak jsem se právě dozvěděla, účast byla přes 3 000. Myslím, že na to, že to byla první výstava tohoto druhu v Brně, účast byla velmi dobrá. Já jsem moc spokojená, návštěvnost mé galerie byla mimořádná. Děkuji všem, kteří mně navštívili a kterým se mé quilty a obrázky líbily.

Tak už se nám to blíží. Dva roky jsme čekaly. Kvůli Covidu se Prague Patchwork Meeting konal naposledy v roce 2019. A konečně je to tady. Sice v Brně, ale je :-)))) Výstava se koná na Brněnském výstavišti od pátku 22.4. do neděle 24.4. 2022.

Od 4.3. do 31.3. 2022 se koná výstava Prácheňské umělecké besedy, tentokrát na Jihu Čech v Kaplici. Vystavuje tam několik členů PUBu, malby, keramiku, malované hedvábí, kabelky, mozaiky, tkanou tapiserii a samozřejmě quilty, které vystavují Marcela Brejchová a já.

Obrázky

02.03.2022

Oblékla jsem své textilní obrázky do rámečků a myslím, že jim to sluší a už se těší do Brna.

Tak jsem opět vyzkoušela další techniku. Na malířské plátno jsem namalovala abstraktní krajinky, nalepila jsem je na karton a prošila na stroji.

Dobrá zpráva je, že Bohemia Patchwork Klub obnovil svou činnost. Máme nový výbor a začali jsme se opět scházet. Dlouho připravovaná výstava v Literární kavárně v Týně bude zahájena 4.1.2022 a výstava bude trvat do konce ledna. Jste srdečně zváni.

Mám několik oblíbených technik, jako je monotyp, gelli print a v poslední době eco print. Inspirovala jsem se výtvarnicí Ellie Hipkin. Na látku potištěnou pomocí gelové podložky (druhý a třetí obrázek) jsem natiskla přírodniny, poté jsem látku sem tam prošila a přilepila na akvarelový papír. Na první obrázek jsem použila eco print na bavlněné...

Miluju pohled do krajiny, především na podzim. Fascinuje mně ta škála teplých barev. Tak jsem se rozhodla, že recykluji starší quilt, který se mi moc nelíbil. Nazvala jsem ho "Podzimní slunce". Původně byl quilt vytvořen pomocí akrylových barev a koláže. Nyní jsem ho trošku zkrátila a domalovala olejovými pastely.

Od pátku 3.9.2021 vystavuje Prácheňská umělecká beseda díla svých členů až do 12.9.2021. Na výstavě se prezentují obrazy, mozaiky, fotografie, keramika, textilní tvorba a další. Textilní práce vystavují Marcela Brejchová - art quilty, Mirka Kalinová - art quilty, Alena Pintýřová - batika, Jarka Pixová - malované hedvábí a Anna Kotrlíková -...

Koncem července proběhla 4 denní výstava v naší Galerii u Putimské Brány v Písku. A dne 3.8.2021 měl náš spolek další vernisáž výstavy v Galerii Portyč v Písku. Výstava potrvá do 28.8. 2021.

Po smutném období jsme opět začali vystavovat. Tentokrát probíhá spolková výstava Prácheňské umělecké besedy v Galerii M v Milevsku. Výstava potrvá do konce července. Já jsem se zúčastnila se 3 art quilty.