BLOG

klikněte prosím na nadpis článku, který se poté rozbalí.

15. PPM Quilt Show se kvapem blíží. V sobotu se bude konat Kreativní tiskařská dílna. Jak sem již dříve uvedla, budeme tisknout pomocí gelli plate. Dále použijeme šablony, razítka a rostliny. Ve finále vytvoříme podobný obrázek :

Naše písecká skupina Otavský Patchwork a Quilting vystavuje nejméně do konce dubna v lázních Vráž u Písku, v krásném prostředí zámku Vráž. V přednáškovém sále vystavujeme několik quiltů. V chodbě zámku pak vystavujeme POJAGI. Myslím, že vystavené POJAGI s květinami působí velmi příjemně.

4.4.2023 se konala vernisáž výstavy Bohemia Patchwork Klubu v galerii Portyč v Písku. Přišlo přes 80 návštěvníků. Vernisáž uvedla krurátorka paní Samcová Hejlová, poté hovořila předsedkyně klubu paní Anna Králíková a nakonec paní Naděžda Harbichová. Pěvecká skupina Prácheňské umělecké besedy PUBarťáci nám krásně zazpívali a my s nimi. Vystaveny...

Přesně za měsíc 21.4. 2023 vypukne v Brně na výstavišti opět po roce mezinárodní výstava PPM Quilt Show. Mám tu čest pořádat kreativní tiskařskou dílnu. Budeme tisknout pomocí gelové destičky. Tady je malá ukázka toho, jak a co budeme tisknout.

Tento projekt sponzoruje firma VEBA a organizátor PPM Veletrhy Brno. Každá zájemkyně dostala 4 kusy afrického luxusního brokátu, velkého 40 x 40 cm. Předepsaná velikost quiltu je 40 x 70 cm. Celá kolekce je koncipována jako putovní. Po premiéře na 15. PPM Brno bude kolekce vystavena mimo jiné i v prodejnách firmy VEBA.

Ušila jsem dva společné projekty, které budou v dubnu vystaveny na PPM v Brně. Nejdříve k projektu Guldusi ( v překladu výšivka). Jedná se o afgánské výšivky, které paní Gudrun Pascale nakupuje v Afgánistánu od místních vyšívaček. Tímto projektem bychom chtěly nejen upozornit na osudy afgánských žen a na kruté podmínky, ve kterých musejí žít poté,...

Právě jsem dokončila soutěžní quilt na téma "Energie". Protože mně fascinují fotografie z vesmíru, tak jsem se nechala inspirovat a ušila jsem quilt s názvem "KOSMICKÁ ENERGIE". Jak se mi to povedlo, ponechám na návštěvnících výstavy. Zatím uveřejňuji pouze detaily. Fotografováno mobilem. :-(

Návod na domácí výrobu Gelli plate naleznete v přiloženém souboru. Návod jsem sama upravila podle mnoha návodů z Internetu. Je to vyzkoušeno a opravdu funguje. Vydrží několik let, já sama jsem jich několik vytvořila a nemusím ani dávat do ledničky. Uchovávám ji mezi dvěma foliemi, uzavřené v mikrotenovém sáčku.

Co všechno se dá udělat z potištěných papírů? Tak třeba brože. Vybrala jsem nějaké motivy a nalepila na lepenku, kterou jsem natřela akrylovou barvou, po stranách zlatou. A jako ochrannou vrstvu jsem použila Liquitex gloss medium. Tím je papír chráněn před poškozením. Vzadu je zapínání. Samozřejmě lze tímto způsobem vyrobit i náušnice a přívěsek....

Prácheňská umělecká beseda vystavuje v Městské knihovně Písek od 23.11. do 29.12. 2022. Výstava má název Tak vidíme svět. Vernisáž je 22.11. od 17:00 hod. Na výstavě lze shlédnout práce členů spolku, malby, fotografie, textil, grafiku a další. Jste srdečně zváni.

Přidávám dva nové tisky pomocí Gelli plate. Jedná se o vícevrstvý tisk na papír. Akrylové barvy, rostliny, razítka, šablony, kresba, koláž. Obrázky jsou nalepeny na dřevěná kola o průměru 33 cm. Nakonec jsem obrázky ošetřila nátěrem gloss mediem.