Lennonova zeď v Praze - 2. místo v soutěži

10.04.2019

Když jsem přemýšlela nad soutěžním tématem Písmo v quiltu pro 13. PPM, neustále mi zněla v hlavě píseň od Beatles Love is all you need. Říkala jsem si, že tato slova  jsou opravdu potřebná do dnešní bizarní doby. Kolik je zla, zabíjení a bolesti kolem nás. Smutné je, že těm, kteří rozhodují o osudech lidí této planety, tohle nic neříká. A proto jsem se přidala k lidem, kteří šíří tato slova. Mějme se rádi, nezáviďme si a snažme se žít hezký život. Vždyť jsme tady jen na chvíli. 

Původně jsem chtěla použít fotku Lennonovy zdi na Malé straně v Praze. Ale když jsem zjistila, jak moc je zeď momentálně počmáraná, rozhodla jsem se, že si zeď udělám svou. Ty nádherné stromy na Velkopřevorském náměstí jsem do quiltu zakomponovala. Podklad jsem vytvořila technikou monoprintu na bílé plátno. Zeď je z Evolonu. Malé stromy jsem natiskla přes síto. Na velké stromy jsem si udělala šablonu. Listy jsou z organzy. Po celou dobu, co jsem quilt vytvářela mi neustále v hlavě zněla ta píseň, ale opravdu silně, ve dne v noci. Jakmile jsem quilt došila, skončilo to. Tak nevím ????

Na výstavě jsem získala 2. místo v soutěži . Quilt jsem nazvala Lennonova zeď v Praze. Vyhrála jsem šicí stroj, který sponzorovala firma Strima. Protože již stroj mám, požádala jsem o výměnu za overlock. Tak už se těším, až ho dostanu. 


                                                                                                     ZPĚT