Koláže

10.06.2014 15:24

Miluju koláže. Technik existuje nepřeberné množství. Jednu z nich vám chci ukázat. V dubnu na výstavě 8. PPM jsem se zúčastnila kurzu s Julliette Eckel. Technika, kterou nás naučila je velmi jednoduchá a opravdu relaxační. Ona sama říkala, že když se jí zrovna moc nechce tvořit, tak si prostě lepí koláže. Můžu potvrdit, funguje to bezvadně.

Připravte si hodně různých zbytků látek, eventuelně svých potištěných látek, kopie textů, noviny, obrázky z časopisů.  Dále si připravte čtverec bavlněné látky, max. 30 x 30 cm. Je lépe dělat menší plochy. bavlnu natřete lepidlem - např. tapetovým lepidlem, ředěným Herkulesem, gel mediem. Látky si natrhejte na proužky a čtverečky. vystřihněte si motivy z tisků a nalepte na látku. Nechejte uschnout. Dostanete např. takový výsledek:

Po uschnutí můžete ještě razítkovat, potisknout čímkoli. Pak si vyberte nějaké  zajímavé kousky a vystřihněte. nebo můžete vystřihnout přímo nějaký tvar. A pak si hrajte dál. Jednou z možností je vyrobit např. přáníčko, nebo obrázek.